שאיבת שומן

שאיבת שומן הינה הליך פלסטי אשר אנשים רבים בעלי משקל עודף בוחרים לעבור. שאיבת שומן למעשה שואבת או ממיסה את השומן באיזור מסוים של הגוף וכך מחטבת את אותו איזור. שאיבת שומן נעשית באיזור ספציפי של הגוף. דהיינו, אין בהליך של שאיבת שומן לפתור כליל את בעיית ההשמנה של אדם כלשהו או לפתור את הבעיות הרפואיות הנולדות כתוצאה מהשמנת יתר. יש שתי סיבות עיקריות שהפכו את ההליך של שאיבת שומן להליך שנחשב לנפוץ למקובל. התהליך הראשון הוא זה שאנשים רבים יותר בעולם המערבי סובלים מהשמנה קיצונית. השמנה זו אינה משפיעה רק על המראה החיצוני שלהם אלא גם על בריאותם בצורה שהיא כמעט גורפת. אנשים רבים נאלצים להתמודד עם מגיפת ההשמנה בדרכים שונות. ישנם כאלה אשר מזניחים את עצמם, ישנם כאלה שבוחרים בניתוחים פלסטיים ובניתוחים שונים כמו שאיבת שומן או ניתוח לקיצור קיבה, ישנם כאלה שמשקיעים בפעילות גופנית מחטבת וישנם כאלה שבוחרים להתמסר לאכילה בריאה.

שאיבת שומן 
 
שאיבת שומן זוכה להדים רבים לא רק בגלל שאנשים רבים יותר מוצאים את עצמם במצב בו הם בעלי משקל עודף, לעתים בצורה קיצונית. שאיבת שומן זוכה לפופולאריות משום שלא פעם אנשים בוחרים להתמודד עם העדר הבטחון העצמי שלהם בגלל מראה חיצוני על-ידי ניתוחים פלסטיים. כך למשל, במקום לעשות כושר ולהתעמל או במקום להשלים עם מאפיינים גופניים מסוימים רבים בוחרים לעבור שאיבת שומן.
 
שאיבת שומן היא לא פתרון קסם ולא פתרון פלאי. זאת אומרת, שאיבת שומן יכולה לחטב, כאמור, איזור מסוים. עם מישהי או מישהו בוחרים לבצע שאיבת שומן מהברכיים אין זה אומר שהם יפסיקו לסבול מכל תוצאות הלוואי של ההשמנה. אין זה אומר שגם כל הגוף שלהם יהיה בעל מראה חטוב. עם זאת, ישנם רבים אשר מאמינים כי הם יפתרו בעיות רבות בעזרת שאיבת שומן.