פיסורה

אנשים רבים מתבלבלים בין טחורים לבין פיסורה. בטעות יש כאלה שחושבים שמדובר באותה בעיה ואין כך הדבר. בעוד שטחורים נמצאים דרך קבע בפי הטבעת אך מציקים כאשר הם גדושים בדם או כאשר הם צונחים מפי הטבעת. פיסורה לא קיימת באופן טבעי בפי הטבעת אלא זהו קרע שנגרם ברירית של פי הטבעת.  למעשה לא ברור כיצד נוצרת פיסורה אבל בין היתר פיסורה נגרמת כתוצאה מטראומה למקום או בגלל יציאה קשה או בגלל שלשולים. ללא קשר לגורמי פיסורה, הסימנים של פיסורה הם דומים: כאבים חזקים ולעיתים דימום ונפיחות בעור. יש אנשים שסובלים בגלל פיסורה כך שהם מתאפקים ומעדיפים לא לגשת כלל לשירותים.

כאשר פיסורה נמשכת זמן קצר ניתן לטפל בה בקלות ובמהירות. טיפול במקרי פיסורה יכול לכלול בין היתר שינוי בתזונה, משחות למיניהם שגורמות להרפיית שריר  פי הטבעת וגם אמבט ישיבה. במקרי פיסורה חשוב לטפל מיד בהתחלה כדי שלא תהפוך פיסורה כרונית. שכן אז טיפול במקרי פיסורה יכול לכלול הזרקת בוטוקס למקום ואפילו ניתוח. 

פיסורה

יש אנשים שמעדיפים לטפל במקרי פיסורה באמצעות טיפולים טבעיים.  שיטות טבעיות לריפוי פיסורה ומניעתה כוללות קודם כל תזונה בריאה ונכונה הכוללת פירות וירקות, דגנים מלאים, קטניות והרבה מים כמו גם המנעות ממאכלים חריפים ומטוגנים.  כמו כן, למניעת וריפוי פיסורה יש לדאוג ליציאות סדירות ורכות וזאת באמצעות תוספי מזון שונים עליהם ממליצים מרפאים ברפואה טבעית. יש מטפלים שממליצים לא להשתמש בנייר טואלט אלא במגבונים לחים.

המלצות אלה גם ניתנות על ידי רופאים קונבנציונליים לטיפול במקרי פיסורה. בכל מקרה שיש סימנים של פיסורה כדאי להתייעץ עם רופא ולא לטפל באופן עצמאי בבעיה. אנחנו לא יודעים לעולם אם מדובר אכן בבעיה קטנה או שבעיה קטנה היא סימן למחלה חריפה יותר.אפשר לאמץ אורח חיים בריא למניעת פיסורה אך להבדק על ידי רופא בכל מקרה.