פיזיותרפיה

פיזיותרפיה הוא תהליך שאנשים רבים צריכים לעבור ומסיבות שונות. יש כאלה שרק מפאת גילם צריכים לאמן את השרירים ואת הגוף והם הולכים לטיפולי פיזיותרפיה פעם בשבוע בקופות החולים. לצערי פיזיותרפיה זו אינה מושקעת במיוחד והקשישים התמימים שמתאמצים ומגיעים עד לקופת החולים זוכים לטיפול של פיזיותרפיה למשך כ-10 דקות בלבד.

לעומת פיזורפיה מהסוג הזה יש פיזיותרפיה אינטנסיבית שמומלצת לאנשים שחוו טראומה גופנית ועליהם לשקם את השרירים בגופם. פיזיותרפיה מתייחסת כמובן לכל חלקי הגוף ויש כאלה שעושים פיזיותרפיה לרגליים, פיזיותרפיה לידיים וכן הלאה.
 
בכל מקרה פיזיותרפיה זה לא דבר קל. זה בעצם לאמץ את הגוף במקומות הספציפיים שבו הגוף כבר נחלש, אם על ידי זיקנה ואם על ידי פגיעה טראומתית.
 
פיזיותרפיה
 
אומנם הגוף שלנו הוא הדבר החכם ביותר שקיים- ואם תרצו ללמוד על כך קצת יותר מספיק שתקראו מעט על המוח ותבינו כמה מורכב גוף האדם, אך הוא גם עלול להיות חלש ורגיש. במקרים כאלו אנו לא מתייאשים ולא מוותרים אלא להיפך. אנשים מביאים את עצמם לשיאי מאמץ חדשים וזאת במטרה לשפר את יכולות הגוף ולחזק את חולשותיו.
 
טיפולי פיזיותרפיה הם טיפולים מאומצים וקשים. הרבה פעמים אנשים צעירים מתייאשים משום שהם לא מצליחים להחזיר בקלות את החוזק לגופם והדבר מתסכל עד מאוד. זה ממש לא קל לאמץ את הגוף ולהרגיש שהוא נכנע לך במיוחד אם מדובר בתנועות ובתרגילים שבאופן רגיל היית מצליח לעשות אותם בלי בעיה וכעת אתה צריך להשקיע מחשבה רבה וריכוז רב וכמובן גם כוח סבל רב.
 
אך כאמור לא מדובר רק בקושי פיזי. קושי עיקרי אחר, ואלי אף קשה יותר הוא הקושי הנפשי. אנשים צעירים שעוברים חלילה תאונות דרכים קשות וצריכים לעבור שיקום ופיזיותרפיה מרגישים ממש דיכאון. הם חייבים להתאמן על בסיס יומי ולפעמים גם מספר פעמים ביום. זה מתסכל וקשה וכואב ואותו אדם יודע שלא משנה כמה יתאמץ וכמה ירצה- הוא יצטרך להמשיך ולהמשיך במאמץ הזה זמן רב.