נשירת שיער

נשירת שיער הינה בעיה של ממש הן עבור גברים והן עבור נשים. הסיבות אשר גורמות לנשירת שיער הינן מגוונות ומשתנות מאדם לאדם. לכן אין דרך אחת בלבד להתמודד עם הבעיה של נשירת שיער, יש להתמודד עם כל מקרה לגופו. עם זאת, למרות שהבעיה של נשירת שיער יכולה לנבוע כתוצאה מגורמים שונים, הפתרונות האסתטיים להתמודד עם הבעיה של נשירת שיער הם לרוב זהים.  יש להבדיל גם בין נשירת שיער שנקראת בדרך-כלל התקרחות גברית לבין נשירת שיער הן אצל נשים והן אצל גברים אשר נובעת מגורמים אחרים.

נשירת שיער 
 
נשירת שיער אצל גברים בגיל מסוים הינה תופעה ידועה לגמרי. בדרך-כלל סוג ההתקרחות הוא לפי דפוס קבוע שניתן לזהותו בקלות. נשירת שיער במקרה זה אינה מפתיעה ואין דרך לטפל בה אלא בכלים אתסטיים. ישנם תכשירים מסוימים אשר אמורים לטפל בבעיה של נשירת שיער והתקרחות אך רבים עדיין מתמודדים עם בעיה זו. התקרחות גברית היא לא פעם תוצאה של תורשה. בישראל ניתן לראות גברים רבים אשר סובלים מהתקרחות, אפילו בגיל צעיר.
 
נשירת שיער לעתים מתרחשת בעקבות תזונה לקויה או בעקבות העדר של ויטמינים ומינרלים מסוימים בגוף. סוג זה של נשירת שיער יכול להיות מנת חלקם הן של נשים והן של גברים. ניתן לטפל בבעיה זו של נשירת שיער על-ידי שינוי בתזונה, על ידי לקיחת תוספי מזון מסוימים. כדי לעשות זאת יש ראשית לגלות אילו חומרים חסרים בגוף. ביקור אצל רופא המשפחה בעבקבות נשירת שיער וביצוע בדיקות דם יכול לעזור לגלות את הסיבה לנשירה. כך שבדרך-כלל שמופיעה נשירת שיער בצורה מוגברת כדאי ראשית לפנות לרופא שינסה לאתר את הבעיה בעזרת שימוש בכלם רפואיים. לעתים גם כתוצאה מחרדה או ממתח יכולה לקרות נשירת שיער.