הומאופטיה

שיטת הומאופטיה, שונה ממה שאנו רגילים ומכירים- הרפואה הקונבנציונלית. ברפואה הקונבנציונלית הרופאים מתאימים תרופות לפי המחלות השונות הקיימות, בתחום הומאופטיה מתאים המטפל -ההומאופט תרופה למטופל עצמו בצורה אינדיבידואלית כך שיכולים להיות כמה חולי סכרת לדוגמא שיקבלו תרופות שונות כל אחד ומה שמתאים לו אישית. בתחום הומאופטיה מטפלים באדם, מחזירים אותו למצב מאוזן שממנו יצא ולכן קיבל תסמינים פיזיים לא טובים. בגישת הומאופטיה המטפל חשוב מאוד, ואם הגיע למצב שגופו אינו מרגיש טוב, זה סימן לכך שיצא מאיזון, כדי להגיע לריפוי יש למצוא טיפול מתאים לו במיוחד. בתחום הומאופטיה קיימים סוגים רבים של טיפולים שיביאו את המטופלים למצב של ריפוי, צריך רק לאבחן את המטופל כדי לדעת.
 
ברפואה הקונבנציונלית העקרון הוא העלמת התסמינים, לעומת זאת בשיטת הומאופטיה העקרון הוא לרפא לחלוטין, להגיע לריפוי מלא של המטופל. שיטת הומאופטיה מדגישה את ריפוי המחלות מהשורש שלהן, לכן גם האבחנה של כל מטופל עורכת זמן רב כיוון שהמטפל בודק את כל איזורי הגוף, ובודק את המטופל גם בצורה נפשית, ואז יכול לומר לנו מאין מגיעות המחלות. המון פעמים נלך לרופא והוא יתקשה במקרים מסוימים למצוא סיבה לכאבינו או לסבל שלנו, תחום הומאופטיה מסתכל אחרת על המטופל וכך גם יודע יותר לעומק על המטופל. בתחום הומאופטיה משתמשים בטיפולים המשלבים גם טיפול בגוף וגם טיפול לנפש, באמונה שהכל מתחיל בפנים-הסיבה ויוצא החוצה לגוף.
 
הומאופטיה התפתחה רבות בשנים האחרונות, הרבה אנשים לוקחים בה חלק ומטפלים בעצמם דרכה ודרך שיטותיה, אם דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טיפות באך, שיאצו, תזונה אורגנית וכל שימוש שניתן לעשות מהטבע ומה שהוא מציע. הומאופטיה אינה מזלזלת ברפואה הקונבנציונלית ובשיטות הריפוי שלה, אך מציעה לנסות לטפל בצורה טבעית לפני שממהרים להכניס כימיקלים הנמצאים בתרופות לגוף. שימוש בכימיקלים יכול להיות חיובי למצב מסוים אך במקביל להזיק באיזור אחר ובכלל בטווח הארוך. המון אנשים טיפלו בעצמם דרך הומאופטיה והגיעו לריפוי מלא, החזירו לעצמם את האיזון ובכלל שינו את אורח חייהם, לשימושים רבים יותר בטבע ומוצריו, גם מבחינת תזונה וגם תרופות.