בדיקת EMG  רגליים

כאבים באזור הרגליים והברכיים הינם שכיחים, אבל כאבים שנשנים מציגים סימנים קשים יותר, כמו למשל תחושה של נימול שחוזרת על עצמה, תחושות של דקירות חזקות ועוד. יש לבצע בדיקות ומעקבים רפואיים כגון  בדיקת emg פרטית, מה שיבהיר את מקור התסמינים. לפעמים מדובר בהפרעה עצבית ולכן, בדיקות מקיפות רק יגרמו לרופא להבין מה הבעיה וכיצד לטפל בה. גילוי מוקדם של נוירופתיה, עשוי להציל מטופלים ולשפר את חייהם באופן משמעותי. מדובר על מחלת עצבים שאם לא מגלים אותה בזמן, היא עלולה לגרום לבעיות חמורות יותר, כגון פגיעה במערכות הלב והדם ומערכת העיכול והחמרה בכאבים בגפיים.
 
 EMG רגליים
 
כיצד מתבצעת בדיקת  EMG לרגליים?
 
מי שאינו יודע, בדיקת EMG  רגליים, הינה בדיקה אלקטרו דיאגנוסטית שמיועדת לאבחון מחלוות שרירים ועצבים. גילוי של הפרעות מוטוריות ותחושות שונות בגפיים, כיווץ או חולשה של השרירים, שיתוקים וכאבים חזקים נשנים. הדירה זו עשויה למצוא מחלות שריר ועצב מולדות כמו מיופתיה, או מיוזיטיס. מחט דקה מוחדרת לשריר המטופל בכמה נקודות. המטופל, יתבקש לבצע כווץ והרפיה של השריר בהתאם להוראותיו של הרופא. מדובר על תחושת אי נוחות קלה ואורך הבדיקה הינו כחצי שעה. לרוב, בחשד נוירופתיה, התסמינים הראשונים הם כפות רגליים כואבות, או הרגשה של שריפה בכפות הרגליים, הם אלה שמדליקים נורה אדומה בקרב הרופאים המטפלים ששולחים לבדיקות השונות. 
 
הפרעות בתחושות המצריכות בדיקת EMG
 
ישנן הפרעות שאפילו עשויות להעיר אדם בשנתו, כגון תחושה של שיתוק, או רגליים רדומות. אם תופעה זו חוזרת על עצמה ומלווה בעוד תסמונות שונות. כדאי להגיע לרופא אורתופד, אשר לבטח ישלח אתכם לביצוע בדיקת EMG  רגליים.  שי לעקוב אחר התשובות וכן, אסור להזניח את הטיפול והבירור, שכן, כשאר העצבים המוטוריים נפגעים, תתפתח חולשה של השרירים השונים בגוף, הם יאבדו מנפחם ויופיעו קשיים בפעילות השרירים. יש לעמוד על הבדיקה הזו, שכן, רופאי בקופות החולים, אינם ממהרים לשלוח לבדיקות, אך זכותו של כל מטופל לבקש בדיקות מסוימות, כך שיותירו בו שקט, או שלילה ש מחלה שעשויה להגביל אותו במשך כל חייו, אם לא גילו אותה בזמן.