אורטודנט

אורטודנטיה היא יישור שינויים, אורטודנט הוא רופא שניים שהתמחה בתחום של יישור שיניים. יש תפיסה מוטעית שטיפולי אורטודנט הם לילדים ולצעירים בלבד. אך למעשה גם בגיל מבוגר אפשר לבצע ישור שיניים אצל אורטודנט. אמנם, עדיף לבצע יישור שיניים אצל אורטודנט בגיל צעיר ובכך אפשר למנוע בעיה בלסתות ובעיות של שיניים עקומות אך גם בגיל מבוגר אפשר לתקן פגמים שונים.  בדרך כלל מתחילים בטיפול בגיל שתים עשרה. אבל לפעמים אורטודנט יחליט שיש לבצע טיפול בגיל מוקדם יותר.

חשוב לבחור אורטודנט מוסמך ומומחה בתחום זה. לא כל רופא שיניים הוא אורטודנט. אורטודנטיה היא התמחות ספציפית.

אורטודנט

כשבוחרים אורטודנט כדאי להתייעץ עם רופא השיניים שלכם, אולי הוא יכול להמליץ על אורטודנט מומחה, מקצועי ואמין. גם השיננית יכולה לתת המלצה על אורטודנט. אפשר כמובן לשאול אנשים שביקרו אצל אורטודנט אם הם  מרוצים  מהתוצאות ואם הם ממליצים על האורטודנט שלהם. כמובן שאם אתם פוגשים מישהו שעבר טיפול אצל אורטודנט והשיניים שלו עקומות, בוודאי לא תבקשו ממנו המלצה.

בעבר אורטודנט היה משתמש ליישור שיניים בפלטות וטבעות בולטות ולעיתים מגושמות. היום אורטודנט יכול להשתמש בשיטות המסורתיות ובגשרים גסים אבל יש שיטות יישור חדשות ומתקדמות העושות שימוש בחומרים שקופים ובחומרים שלא תמיד נמצאים בחלק החיצוני של השיניים אלא בחלק האחורי, הפנימי כך שלא ניתן לראות אותם.

יש אנשים שחוששים לבצע יישור שיניים אצל אורטודנט כי הם לא רוצים להסתובב עם "ברזלים" על השיניים. במיוחד כאשר מדובר באנשים מבוגרים שלא מעוניינים להופיע במקום העבודה עם גשר או טבעות בגלל הקונוטציה שיש ליישור שיניים עם בני נוער וגם בגלל הפן האסתטי. לכן חשוב לדעת כי אורטודנט יכול היום לתת מענה גם לאנשים כאלה ואין צורך לוותר על יישור שינים גם בגיל מבוגר.